راه چاره ی فوتبال ایران از نگاه استاد مجید جلالی .......

IFCA: کارشناس فوتبال ایران با اشاره به اتفاقاتی که پس از شکست برابر ازبکستان رخ داد و پیشنهاداتی که برای ایجاد تغییرات در کادر فنی و ریاست فدراسیون ارائه شد گفت: فوتبال ما به یک دکترین جدید نیاز دارد و تغییر رئیس فدراسیون یا سرمربی تیم ملی چاره کار نیست.

 

مجید جلالی درباره صحبت‌هایی که نسبت به تغییر علی کفاشیان و "کارلوس کی‌روش" مطرح می‌شود، تصریح کرد: اینکه باید در فوتبال تغییراتی داشته باشیم اجتناب ناپذیر است ولی این تغییرات باید در دیدگاه‌های کلان مطرح شود و سیاست‌گذاران کلان باید در دیدگاه‌هایشان تجدید نظر کنند.

به گزارش مهر، وی افزود: ما 30 سال است که مدام مربی و رئیس عوض می‌کنیم ولی هیچ نتیجه‌ای نمی‌گیریم. این مسئله صرفا اقدامی برای آرام کردن افکار عمومی است. ما باید این را بپذیریم که فوتبال به دکترین جدید نیاز دارد و دکترین قدیم باید تغییر یابد. وقتی تیم جوانان ما 40 سال نتیجه نمی‌گیرد و یا تیم امید هم در این مدت به المپیک نمی‌رود خود به خود به این نتیجه می‌رسیم.

* با تغییر سرمربی مشکلی حل نمی‌شود

سرمربی پیشین تیم فوتبال فولاد خوزستان یادآور شد: من از دو سال پیش مرتب می‌گفتم که مشکل فوتبال ما مربی نیست و حتی با آوردن مربیان بزرگ هم مشکلی حل نمی‌شود. فوتبال ما باید آسیب شناسی شود چرا که با تغییر سرمربی مشکلات مرتفع نمی‌شود.

* دلال‌های کلاس B فعال شده‌اند

" دلال‌های کلاس B فعال شده‌اند و این موضوع برای فوتبال خطرناک است". جلالی با بیان این مطلب تاکید کرد: در حال حاضر نباید اجازه بدهیم دلالان A و B فعالیت کنند. دلالان بین المللی و داخلی در رقابت و تعارض با یکدیگری هستند و در این شرایط دنبال تغییر سرمربی هستند که سودش را فقط خودشان می‌برند.

* باید تکلیف‌مان را با خودمان مشخص کنیم

جلالی درباره اقدام بعضی از اعضای مجمع برای برکناری کفاشیان هم گفت: من اصلا روی تغییر کفاشیان بحثی ندارم و آنرا مناسب نمی‌دانم چون با این ساختار هر شخص دیگری هم بیاید مشکلی حل نمی‌شود. از یکطرف به جوامع بین المللی می‌گوییم فدراسیون فوتبال ما یک نهاد خصوصی و غیر دولتی است اما از طرف دیگر تمام قواعد حاکم بر آن دولتی است. برای همین باید ابتدا تکلیف خودمان را مشخص کنیم.

* با دکترین جدید فوتبال را از باتلاق بیرون بکشیم

وی خاطرنشان کرد: اینکه بگوییم کی‌روش و کفاشیان بروند چاره کار نیست. فوتبال ما همواره در معرض سقوط بوده است. ما باید شکست را بپذیریم، از مردم عذرخواهی کنیم و طرحی نو پیدا کنیم تا فوتبال را از این باتلاق بیرون بکشیم. چنین کاری با طراحی یک دکترین جدید عملی می‌شود.

* فدراسیون به من پیشنهادی نداده است

جلالی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اظهار بی اطلاعی از پیشنهاد فدراسیون فوتبال به او، خاطرنشان کرد: من صحبتی با فدراسیون فوتبال نداشته‌ام و چنین خبری را از شما می‌شنوم. وقتی هویت چنین خبری معلوم نیست مجاز نیست درباره‌اش صحبت کنیم.

* فرهنگستان در چند شهر فعال شده است

رئیس کانون مربیان فوتبال همچنین درباره راه اندازی فرهنگستان فوتبال در چند شهر، گفت: در شهرهایی مثل کاشان، بندر گز و آران بیدگل این فرهنگستان راه اندازی شده است و به زودی در گرگان، نیشابور و چند شهر دیگر سایر فرهنگستان‌ها فعال می‌شود. قرار است ظرف دو سال آینده پایگاه‌های ما در کل کشور راه اندازی شود.

وی در پایان گفت: در فرهنگستان فوتبال علاوه بر ورزش و بسته به امکانات و فضایی که در اختیار داریم، در سه مقوله دیگر یعنی اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی برنامه داریم که از آن جمله می‌توان به آموزش زبان، خطاطی و نقاشی اشاره کرد.

/ 4 نظر / 19 بازدید
پریسا

لطف کردی بهم سر زدی, ممنون. بازم بیا پیشم

arash

TEXT = سلام عزيزم وبت باحاله جامعه مجازي نودوهشتيا با امکانات بالا(چت آنلاين ايجاد گروه و ارسال پست دوستيابي و....) منتظر حضور شما هستيم ميتونيد بعد از عضويت گروه ايجاد کنيد وبلاگتون رو معرفي کنيد پست ارسال کنيد تا بقيه دوستانتون نظر بدن. کلا خيلي باحاله از اينجا عضو شو :http://98tia.ir/signup اينم سايته خوشگلمون : www.98tia.ir لطفا مارو با بزرگترين جامعه مجازي ايران لينک کنيد.ميسي منتظريتيم عضوشيااااا

پریسا

هر چند باری که بهم سر بزنی منم هم میام سر میزنم. بدو بدو بدو که منتظرتم

پریسا

اینقدر ذوق کردم که اومدی بهم سرزدی که نگو. بدو بیا که مطلب جدید گذاشتم.منتظرتم