تفاوت فوتبال ما با فوتبال روز دنیا ............

استعداد یابی

در فوتبال آلمان برای آنکه بازیکنان را در سن پایه تست کنند این کار را انجام میدهند:

بازیکنان بعد از تمرین برای خوردن غذا به رستوران میروند و آلمانها عاشق نان هستند. برای همین  کار نان ها را روی میز غذا خوری می گذارند همین که بازیکنان سر میز می نشینند نانها را جمع کرده و غذای دیگری روی میز می گذارند. بعضی بازیکنان با غذای دیگری خود را سیر می کنند و بعضی ها روی میز می کوبند و فریاد میزنند ما نان می خواهیم و به دنبال نان میروند.

آیا کسی که امروز بدنبال نان نیست فردا دنبال فوتبال میرود.آنها این کار را برای قدرت روانی یعنی روحیه جنگندگی-اعتماد بنفس و انگیزه استفاده می کنند.

آموزش اخلاق در اکادمی فوتبال

در یکی از بازی های بارسا تماشاگری در میدان بازی به مسی حمله می کند و با سیلی او را میزند ولی مسی کوچکترین واکنشی نشان نمی دهد زیرا در آکادمی فوتبال اخلاق را یاد گرفته و در انجا قبل از اینکه فوتبال یاد بدهند اخلاق را به بازیکنان یاد میدهند.

نظم و انضباط

در سال ۲۰۱۱-۲۰۱۰ به دلیل اشکال در یک دستگاه فکس-مدارک مورد نیاز تنها یک دقیقه پس از پایان فرصت نقل و انتقالات به سازمان لیگ المان رسید و انتقال اریک ماکسیم چومتونیگ المانی-کامرونی از هامبورگ به تیم کلن صورت نگرفت.

استفاده از افراد متخصص

وقتی مسئولین تیم ملی فوتبال آلمان بعد از ناکامی در جام جهانی ۹۸ متوجه شدند که به کار بدنی بهتر و بیشتر نیاز دارند.کلیزمن از امریکا ۱۰ بدنساز با خودش آورد که هریک به ارتقاء تخصصی یک فاکتور بدنی(سرعت و استقامت و...)پرداختند.

برنامه ریزی و مدیریت صحیح

بیست و چند سال پیش ژاپنی ها که ورزش اول آنها گلف بود برای علاقمند ساختن نوجوانان و جوانان به فوتبال ، کارتن فوتبالیست ها را ساختند که در جهان آوازه شد ،در آن کارتن که نماد فوتبال ژاپن در اینده بود مسائلی چون:

۱-علاقه به توپ که همیشه میگفتند توپ دوست ماست

۲-تلاش در سخت ترین شرایط:با وجود اینکه کاکرو از خانواده ای فقیر بود بعد از کار به فوتبال میرفت و تلاش می کرد

۳-در آن کارتن انها قهرمان اسیا شدند و به جام جهانی رفتند و مقابل آرژانتین پیروز شدند و ما به انها می خندیدیم ولی حالا انها حالا جزء برترین تیمهای اسیا هستند و هر دوره به جام جهانی می روند و ما هنوز می خندیم.

و بسیاری مسائل دیگر که همچنان عامل تفاوتهای بسیار فوتبال سخیف ما و پیشرفته اروپا را میتوان در آن بر شمرد ...!!!

 

/ 2 نظر / 11 بازدید
Mehdi

سلام,وبلاگ قشنگی داری خوشم اومد. اگه به بازی علاقه داری به من هم سر بزن

پریسا

بازم سلام,خواهش میکنم شما بیاید منم هم سر می زنم به تون. راستی وبلاگت هم خیلی قشنگه