استقبال استاد مجید جلالی .........

  تصویر خبر    مجید جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با استقبال از پیشنهاد دکتر احسانی رییس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال مبنی بر برگزاری نشست هم‌اندیشی میان مربیان ایرانی و کارلوس کی‌روش پیش از اردوی تیم ملی اظهار کرد: اینکه چقدر در عملکرد تیم ملی تاثیر بگذارد را نمی‌دانم اما قطعا چنین جلساتی می‌تواند خوب باشد و دلایل مختلفی دارد. اول اینکه طیفی از مربیان لیگ برتری ما هستند که تجربه بالایی داشته و شناخت زیادی نسبت به بازیکنان ایرانی دارند. آن‌ها می‌توانند دیدگاه‌هایشان را در اختیار سرمربی تیم ملی قرار دهند.

وی افزود: دلیل دوم این است که کارلوس کی‌روش می‌تواند مشکلات و چالش‌هایی را که با آن‌ها روبه‌رو بوده یا احساس می‌کند با آ‌ن‌ها روبه‌رو خواهد بود را با مربیان در میان بگذارد چون این کار برای مرفقیت تیم ملی ایران است. هیچ اشکالی ندارد و مربیان هم هر آنچه بدانند و تجربه کرده باشند را در اختیار کادر فنی تیم ملی قرار خواهند داد. نتیجتا وقتی هر دو طرف با دیدگاه‌های یکدیگر بیشتر آشنا می‌شوند ارتباط نزدیکی میان آن‌ها به وجود می‌آید و ثمره‌اش برای فوتبال ملی ما خواهد بود. ‌من از برگزاری این نشست‌ها استقبال می‌کنم و با تمام افتخار حاضرم در آن‌ها شرکت کنم.

این کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که با نتایجی که حریفان ایران گرفته‌اند وضع تیم ملی را برای صعود از گروهش و راهیابی به جام جهانی چطور می‌دانید به ایسنا گفت: معتقدم در این شرایط باید طرح ویژه‌ای برای بازی‌های آینده داشته باشیم و بدانیم باید هر سه مسابقه حساس در خرداد را ببریم. به هر حال کره جنوبی و ازبکستان باید با هم بازی کنند که یا هر دو تیم یا یکی از آن‌ها امتیاز از دست می‌دهد بنابراین ما باید سعی کنیم هیچ امتیازی از سه مسابقه آتی از دست ندهیم. طبیعی است که این موضوع روی کاغذ متفاوت‌تر از داخل میدان است. مربیان باید حرف‌هایشان را بزنند و کادر فنی هم دغدغه‌هایش را بیان کند.

وی در واکنش به اینکه آیا ظرفیت‌هایی از فوتبال و لیگ ایران وجود داشته که کادر فنی تیم ملی از آن استفاده نکرده است گفت: به هر حال معتقدم می‌توان از تمام ظرفیت‌های فوتبال ایران در تیم ملی استفاده بهتری کرد. هر کسی دیدگاه‌های خودش را دارد و من فکر می‌کنم ظرفیت فوتبال ما می‌تواند نمود بیشتری در تیم ملی داشته باشد.

جلالی در پاسخ به این سوال که واقعا در حد و اندازه توان تیم ملی می‌بینید که بتواند قطر، لبنان و کره جنوبی را در فاصله زمانی کوتاهی شکست دهد، اظهار کرد: من عملکرد کره جنوبی را در دو بازی آخری که داشت و مقابل تیم ما و قطر بود را خوب ندیدم. کره جنوبی الان در شرایط خوبی قرار ندارد و بازی قابل قبولی برابر تیم قطر انجام نداد. قطری‌ها در دقیقه 94 نتیجه را واگذار کردند. معتقدم پیروزی مقابل کره جنوبی حتی در سئول نمی‌تواند چندان دور از ذهن باشد. ما نباید منتظر نتیجه بازی ازبکستان و قطر در هفته پایانی این رقابت‌ها باشیم و چشم به پیروز نشدن ازبک‌ها باشیم چون اگر بخواهیم به جام جهانی برویم باید حداقل قطر را که در نخستین بازی ببریم و به نظرم قطر در هفته پایانی حتی برای سوم شدن هم شانس زیادی نخواهد داشت و طبیعتا شرایط برای پیروزی ازبک‌ها در آن بازی آسان‌تر می‌شود.

این کارشناس فوتبال در واکنش به اینکه آیا فشردگی کنونی مسابقه‌های داخلی و آغاز اردوهای تیم ملی بلافاصله پس از این رقابت‌ها ملی‌پوشان را خسته نمی‌کند، به ایسنا گفت: ما باید به فشردگی باز‌ی‌ها عادت کنیم. تمام تیم‌ها، مربیان و بازیکنان ما باید به چنین وضعی عادت کنند. کم کردن تعداد تیم‌های لیگ چاره کار نیست. در حال حاضر تمام لیگ‌ها و تیم‌های معتبر دنیا با چنین فشردگی‌هایی مواجه هستند و طبیعتا به سراغ علم تمرین و بهره‌گیری درست از آن می‌روند. آن‌ها به خوبی از علم تمرین کمک گرفته و با این فشردگی‌ها کار می‌کنند و تیم‌های باکیفیتی دارند. کمتر دیدیم که دچار مشکل شوند. معتقدم این فشردگی‌ها به تیم‌های ما فشار می‌آورد تا به علم تمرین رجوع کنند.

وی در واکنش به این که "طبیعتا اجرای درست علوم تمرینی نیازمند امکانات سخت‌افزاری مناسب از جمله زمین‌های باکیفیت است که در حال حاضر در ایران چنین شرایطی نیست با این اوصاف راه حل پیشنهادی‌تان برای مقطع کنونی چیست"، اظهار کرد: راه حل همان است که فدراسیون و سازمان لیگ می‌خواهند هرچه زودتر مسابقه‌ها را تمام کنند. با چنین اقدامی شرایط را برای بازسازی و ریکاوری مناسب تیم ملی فراهم کرده‌ایم و تیم‌ها باید کمک کنند بازی‌ها هرچه زودتر تمام شود.

جلالی درباره غیبت احتمالی‌ اشکان دژاگه در ترکیب تیم ملی به خاطر مصدومیت نیز گفت: قطعا نبود دژاگه فوق‌العاده تاثیرگذار است. دژاگه با این که مدت کوتاهی در تیم ملی ما بوده اما به عنوان یکی از تاثیرگذارترین مهره‌ها خودش را نشان داده است. اما در فوتبال این اتفاقات پیش می‌آید. الان قطری‌ها هم برای بازی با ایران یکی از کارآمدترین مهره‌هایشان را به خاطر محرومیت ندارند. در لیگ ما بازیکنانی داریم که اگر به آن‌ها اعتماد شود، می‌توانند عملکرد خوبی در تیم ملی داشته باشند. بازیکنانی چون سید صالحی، برهانی، نوید کیا، امید ابراهیمی، بختیار رحمانی‌، مسلمان و... این‌ها بازیکنانی هستند که اگر کادر فنی به آن‌ها اعتماد کند مطمئن هستم نتیجه‌بخش خواهد بود.

جلالی در پایان از همه مربیان، کارشناسان و نقد کنندگان تیم ملی خواست در شرایط کنونی فضای آرام و امیدوار کننده‌ای را برای تیم ملی فراهم کنند و به ایسنا گفت: امیدوارم همه با هم به ایجاد چنین فضایی کمک کنیم تا تیم ملی کشورمان موفق باشد. از همه می‌خواهم اگر می‌خواهند حرفی بزنند یا درباره مسئولان تیم ملی و مربیان صحبتی داشته باشند، این کار را در آرامش و به دور از انتقادهای تند بیان کنند. حتی نظرات اصلاحی هم می‌تواند به این شکل تاثیر بیشتری داشته باشد. 

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید